Co można wozić rowerem cargo?


W zasadzie wszystko! Na pewno jeszcze nie raz znajdziecie na tym blogu zdjęcia rowerów cargo zapakowanych po brzegi najdziwniejszymi towarami. Dlatego warto potraktować dzisiejszą listę zaledwie jako rozgrzewkę.

Zakupy 

W naszym wypadku to podstawowa i najpilniejsza potrzeba. Oboje z Anią sporo gotujemy. Niestety w naszej najbliższej okolicy niełatwo znaleźć tanie i zdrowe produkty spożywcze, toteż jesteśmy skazani na zwożenie zakupów z miasta. Cargo tak bardzo ułatwiło ten proces, że zaczęliśmy traktować wypady do warzywniaka jako wycieczki. Ania jest zachwycona.

Wycieczka do warzywniaka.

Ambasador Danii w Warszawie na zakupach.

Pierwsze zakupy naszym własnym rowerem cargo.

Pasażerów 

Chciałem napisać "ludzi", a następnie "dzieci", ale wyszłoby niezręcznie. Większość rowerów cargo jest po prostu dostosowana do przewozu osób, tzn. posiada ławeczki, pasy bezpieczeństwa i opcjonalne daszki przeciwdeszczowe. Możecie więc śmiało podrzucić kogoś bliskiego do szkoły, pracy lub na zajęcia.

Swoją drogą, czy wiecie, że połowa samochodów w mieście przewozi tylko kierowcę, podczas gdy pozostałe miejsca w aucie pozostają puste? Wychodzi na to, że użytkowa pakowność jednego samochodu i jednego roweru cargo jest identyczna, choć ten drugi zajmuje znacznie mniej miejsca na drodze. No i łatwiej jest nim parkować!

Cargo bikiem przez Warszawę. Ja z koleżanką Oliwią.


 

Podobno odstawia się rower kiedy zakłada się rodzinę.
Znam wiele osób, które zdecydowały się na cargo właśnie ze względu na dzieci.Zwierzaki

Podobno przewożenie zwierząt w cargo wymaga ich krótkiego przeszkolenia, ale jest to osiągalne. Oczywiście najzdrowiej samemu pobiegać z psem, ale nie każdy ma park pod domem. Cargo okazuje się też świetnym sposobem na przewożenie zwierzaków na działkę lub do weterynarza...

Spacerek?Wszystko cokolwiek przyjdzie Wam do głowy

Dopóki jest to solidnie zabezpieczone.

Trzeba zawieźć/odebrać rowery z serwisu? Żaden problem.

Ekwipunek na piknik? Ania po lewej.

Przewieźć Wam lodówkę? Zmieścimy nawet dwie.
Panie, ja nie przewiozę?
"Dzięki za płaskie paczki". Ciekawe wykorzystanie cargo w reklamie. W niektórych krajach IKEA wypożycza rowery towarowe swoim klientom, żeby mogli odwieźć zakupy do domu. W Polsce nadal czekamy ;-)


Biblioteka Publiczna w Krakowie rozwozi cargo swoje książki - zob. Lotna Czytelnia.

Podsumowując, rzeczy, które na pewno możecie przewieźć, to: zakupy spożywcze i inne, meble, książki, sprzęt agd (pralka czy mniejsza lodówka spokojnie wchodzi), dzieci i osoby dorosłe, materiały budowlane, rzeczy na piknik czy placek na rodzinny obiad, zwierzęta…

Ale to nie wszystko. 

Urodzić się i umrzeć cyklistą

Są takie miejsca na świecie, gdzie nawet narodziny i śmierć odbywają się w asyście roweru towarowego.


Rower towarowy duńskiego banku spermy.

Raz cyklistą, zawsze cyklistą.

Wybrane przeze mnie przykłady tylko sygnalizują szerokie możliwości rowerów towarowych. Jestem bardzo ciekawy do czego Wy używacie swoich cargo? Przesyłajcie opowieści i zdjęcia - stworzymy z nich w przyszłości katalog zastosowań rowerów towarowych.

A w następnym odcinku: rowerem cargo na święta! 


Komentarze

 1. Świetny blog i artykuł !
  Ja na swoim cargo również staram się przewieźć wszystko bez korzystania z samochodu. Od gładzi gipsowej na remont przez zakupy spożywcze do narzędzi na paletach.
  Pozdrawiam i czekam na więcej.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dzięki. No i powodzenia w biciu rekordów ładunku ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Hej! A jaka może być maksymalna ładowność takiego roweru? Chodzi mi raczej o setki, nie dziesiątki...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Standardowo 100 kg, ale są i większe, dostawcze, do 300.

   Usuń
 4. Bardzo ciekawie napisane. Jestem pod wielkim wrażaniem.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja akurat pierwszy raz słyszę o takim czymś i jak dla mnie najlepszy do transportu jest cały czas samochód. Jestem zdania, że również należy mieć dobre ubezpieczenie OC na nasz pojazd. Ja za każdym razem decyduje się na polisę od https://kioskpolis.pl/ubezpieczenie-oc-ac-krakow/ i jestem zdania, że jest to najlepszy wybór.

  OdpowiedzUsuń
 6. Naprawdę świetnie napisane. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 7. Super artykuł. Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo ciekawie to zostało opisane. Będę tu zaglądać.

  OdpowiedzUsuń
 9. Świetna sprawa. Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz